Elliott / Loggas / My Sweet Pussycat / Scorpions/
Undercroft Guardians Proxy / My Dragon/

Vše zatím v rekonstrukci. :))

Log. I.

28. října 2012 v 17:07 | Akira |  Loggas

Kapitola I. Tři dcery

Země Abigail. Tam se rodí všechny děti s černými vlasy. Teprve až, co se probudí jejich duše mága, získají svou barvu. Ale mágy se nestanou všichni, pouze předurčená část. Jen pár let po svém narození zjistí, zda jejich osudem je být prostým lidem nebo zda budou vtaženi do válek a bitev mezi mágy.

Před mnoha tísici lety, se hlavou Abigail stal rod, ve kterém se rodí pouze mágové a po každé ob tři pokolení drží vyvolený člen v rukách temné dědictví toho rodu. Bývával to obyčejný klan, kdysi dávno, dnes je ale rodem králů, královský rod Aisling. Rodí se v něm pouze tři barvy, které byly uznány jako barvy královské, protože tyto tři barvy nemá žádný člověk jiné krve. První z nich byla červená, značila královskou krev, zářivá jako čistý a jemně vybroušený rubín, v kterém se odráží ranní slunce. Modrá, jež byla nebem a shlížela na tuto zem, neobyčejný jas, který prořazoval a elegance nesrovnatelná se září nočního jezera, ve kterém se odráží bílý měsíc. A nejsličnější stříbrná, jejíž svit prosvětoval temnotu a temná zákoutí a kouty.

Potomek s jednou z těch barev získává dědictví a připomíná lidem té Země moc a nadvládu. Královský dědic, kterému se klaní vše s živou duší člověka.

Psal se rok 1497, kdy si princ vybral ženu a ještě téhož roku choval v náručí tři potomky. Tři krásné dcery. Nejstarší pojmenoval otec, Davina. Druhorozené začala matka říkat Evelyn. A jejich kmotr, u něž měl král, jeho přítel, dosud nesplacený dluh, směl darovat jméno třetí dceři. Dal jí jméno Maya.

Když se dívky přiblížily dospělosti, byla právě poslední dcera Maya ta, jejíž duše se ještě neprobudila. Vůle dědictví si již přálo nového vlastníka a mezi staršími dcerami začal skutečný boj o moc, který byl do té doby pouze nevinnou hříčkou mezi dětmi. Vztahy s ostatními národy se pomalu hroutily a blížila se válka. Nedočkavě vyčkávali členové rodu, která z dvou dcer dědictví získá. A stalo se to ten den, kdy stále neprobuzená Maya seděla u lože svého umírajícího kmotra a plakala.

A tehdy se v Maye probudil obávaný mág s vlasy stříbrných vláken...

V druhé dceři panovala čirá závist, která se velmi brzy změnia v nenávist. Nenávist k Maye. Také ale strach. Tou dobou byly bojováním o dědictví nejstarší Davina a mladší Evelyn nejsilnějšími mágy Země. Ale ve chvíli, kdy se spolu s vůlí dědictví probudila Maya, se zrodil někdo, kdo byl schopný je zničit. Zaslepena touhou po pomstě, dívka s nebeskými vlasy, sestrojila pro Mayu zradu takovou, která proti ní obrátila i zklamaností zarmoucené rodiče. Jako nebezpečný vrah a zrádce usnula Maya v pevné pečeti, která měla jí, její tělo a duši poutat navěky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.