Elliott / Loggas / My Sweet Pussycat / Scorpions/
Undercroft Guardians Proxy / My Dragon/

Vše zatím v rekonstrukci. :))

Sf 2x5

28. listopadu 2012 v 17:30 | Akira |  Sleeping Forest 2

Spící les 2, kapitola 5. Alter ego
Potom, co byla policii nahlášena, jako nezvěstná, byl prohledán její dům. Byly tam tři pokoje. Jeden byl čistě chlapecký, o který se dělili bratři. Druhý byl její a jejího dávno zemřelého manžela. Třetí vypadal, jako pokoj obyčejné plnoleté dívky. Když se ale pustili do podrobnějšího pátrání, něco našli. Skříňku plnou ručně vázaných knih, všechny měly na zadní straně rok, každá byla po padesáti letech. Bylo tam zapsáno spousta let, až na posledních sedmdesát dva. Všechny byli pro ty lidi plné absurdních a nesmyslných textů, které se s přibývajícími lety čím dál více ztrácely realitě. Nechtěli tomu věřit, později to ale identifikovali, i když stále s nedůvěrou. Byly to deníky upíra. Vyšlo to na veřejnost a na lidi přišel strach. Všichni začali pátrat po černovlasé dívce, jenž byla s malou Mes a jejím starším bratrem na fotografii v jejich ložnici. V té chvíli byla hlavní podezřelá z vraždy.

♦ ♦ ♦

Nahlédnul do pokoje. Myslel si, že ho starší bratr nevidí, ten už o něm ale dlouho věděl. Otočil se ke dveřím se stříbrnou kulkou v ruce a zakrvácenou dlaní, když si ji vytahával z čela. Když Alain poznal, že byl přistižen, vešel.
,,Co se stalo?" uhnul očima. Věděl, že by neměl Arcitu provokovat, jen byl nebezpečně zvědavý. Trhnul sebou leknutím, když Arcita vrazil pěstí do stěny.
,,Nic zvláštního, jen mi jistá štětka vrátila kulku tímhle nestandartním způsobem. Zabiju ji." zasyčel.
,,Máš na mysli Coru?" zeptal se. Protočil očima.
,,Cora je oproti týhle zrůdičce miláček. Usilovně se snaží zachránit Sleeping Forest, zatímco její hodně přes pra potomek se tu mezitím snaží pozabíjet, co všechno se ze zaměřené nenávisti jenom zabít dá. A nejsem idiot, abych se týhle magorce pletl do cesty."
,,Můžu ti nějak pomoct?" řekl nejistě Alain. Arcita se na něj zvláštně podíval.
,,Pomůžeš mi tím, když nebudeš ještě tak měsíc vylejzat z tohohle baráku." řekl nakonec.
,,Když už mě tu tejden držíš, mohl bys mi alespoň říct proč. Vím už hodně věcí, vím co jsi zač, chci vedět, proč nemůžu ven." Arcita se po jeho slovech zatvářil, jako by cucal citrón. Bojoval s touhou ho prostě z pokoje vyhodit. Povzdechl si.
,,Víš, co je alter ego?" prohodil a sednul si na postel. Vybídl ho, aby si přisedl. Pak se na něj natočil a zíral na něj.
,,Vím..." kývnul Alain a čekal co z Arcity vypadne.
,,Tak milej bráško, máš svoje alter ego. Bohužel se v tobě neprobouzí žádnej zabiják ani nic jinýho, za to se z masa a kostí pohybuje po světe a je to tvůj protiklad. On nenávidí nadpřirozeno. Protože jste byli jedno a kdysi vás rozdělili jsi ty jeho slabina. Je zaklínač, a když ty zemřeš, zemře on taky. Obráceně to nepůsobí, jelikož máš obyčejnou lidskou krev a naše matka ti dala ochranu. Protože se Mikaelovo plémě a též hraničáři, se kterými je on - říká si Drake - vrací do Sleeping Forest, aby zrušil slábnoucí kletbu Spícího lesa a Mikael, aby mu v tom zabránil. Chápeš? Jen, co vylezeš ven, ti s modrýma očima po tobě půjdou, aby tě zabili. Ti původní prokletí." když to říkal sledoval jeho výraz. S každým dalším slovem se měnil.
,,Ty jsi ale taky jeden z nich. Spolupracuješ s Corou." namítnul. Arcita se usmál.
,,Areli narušila nejvyšší řád času, když se s pomocí čaroděje nabourala do minulosti, v které ještě nežila a úmyslně se připletla do chvíle, kdy byla Cora - tehdejší zaklínač a její družina za zradu zakleta kletbou Spícího lesa a stalo se z nich Mikealovo plémě, předchůdci všech upírů. Můžou být zabiti dvěma způsoby, buď zrušením kletby, na kterou Cora hodila ještě vyrušení nebo způsobem, který zná pouze Areli. Ať už je někdo rozseká na kousky, vyrve srdce či urve hlavu, nebo se jejich tělo rozpadne v jednorozčím očistci, jako se stalo Areli, nezemřou. Za určitou dobu se jejich tělo a duše znovu spojí a vrátí se sem. Pojistila se tím, že pokud zemře v ocištci, znovu obživne. Důkaz je vedlejší pokoj. Žijeme ve stejném domě, jako Mes, když jí bylo šestnáct. Arieliny věci se opět v jejím pokoji objevují, tak i vzpomínky na ni. Neboj se, nedostane se sem. Zemřela a není pozvaná, Mikael taky musí být pozván. Co se týče mě, ta čůza babičku zabila, jsi jediný, kdo mi zůstal. Nenechám je tě zabít, i kdyby se měl vypařit celej Sleeping Forest, včetně mě."

♦ ♦ ♦

,,Narušila si tak hluboký čas proto, abys teď mohla kazit moje úsilí zachránit Spící les?" uchechtla se Cora, vytáhla krabičku cigaret a jednu si zapálila.
,,Copak? Jsi zklamaná ze svého x prapotomka?" zasmála se Areli a drze se jí usadila v obýváku. Cora se ale dál chovala klidně a vyrovnaně.
,,Víš, jak zabít hraničáře a zaklínače?" zeptala se najednou a posadila se naproti ní.
,,Vlastně je to docela snadné." sladce se usmála Areli. Cora se zamračila.
,,Jak?" její hlas zněl naléhavě.
,,Nebylo by snažší zabít Drakeovo alter ego? Sami hraničáři nic nepodniknout." řekla úhybnou odpověď.
,,Alain se zabíjet nebude." vyštěkla Cora. ,,Jeho bratr narušil čas tak, jako ty, aby mi teď mohl pomoct, dala jsem slovo, že se ho žádný jiný Mikael ani nedotkne." její klid se opět vytrácel. Jako Mikael měla nejvyšší slabinu v ovládání svých nálad. Areli se jen usmívala.
,,Tak, uděláme dohodu, ne?"


Vzkazy: odstavec v příštím díle vyhrála Ria, gratulace :D

Otázka: zatím ne
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rena Stirk -> Ria. Rena Stirk -> Ria. | Web | 28. listopadu 2012 v 18:05 | Reagovat

epic win... jsem tak chytrá.. :D nice chapter.. :D

2 Ewilan Ewilan | Web | 28. listopadu 2012 v 20:11 | Reagovat

další xDD a hodně rychle xD

3 Zef Zef | 9. prosince 2012 v 19:36 | Reagovat

velmi zajímavé :D ale strácím se v tom ostatně to dělám často :D ale třeba se mi poštěstí to pochopit později :D a když né tak si to nechám vysvětlit tak se na to připrav abych tě pak přes příliž nepřekvapil :D jinak se těším na další jsem docela rád že jsem si na to našel zase jednou čas :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.