Elliott / Loggas / My Sweet Pussycat / Scorpions/
Undercroft Guardians Proxy / My Dragon/

Vše zatím v rekonstrukci. :))

Sf14

8. listopadu 2012 v 0:01 | Akira |  Sleeping Forest

Spící les, kapitola 14. Matoucí pravdy

,,Vypadá to, že už jsi na to přišla, Areli." řekl a bavil se pohledem na její tvář rozjasněnou poznáním.
,,To ale není možné, s jejich generací zemřeli i všichni ostatní." namítla.
,,To není tak docela pravda. Dvanáct z nás se zachránilo a nalezlo útočiště v údolí kousek nad námi. Udělali jsme z toho krásné místo, že?" ušklíbnul se. ,,Jsme svobodní a nenecháme si vzít svobodu někým, jako ty."
,,Co to plácáš?" nechápala. ,,Mě nějaké kradení svobody jednorožcům vůbec nezajímá." řekla. Jen se zasmál.
,,Je hezké, že si to myslíš, ale stejně musíš zemřít. Nemůžeš být na obouch stranách. Buď zemřeš nebo jedna bude vyvražděna. Čí životy mají větší váhu?" zeptal se. Tentokrát se zašklebila ona.
,,Magoři s rohama jsou mi někde. Volím svou samostatnou stranu." odpověděla. Trnul sebou a pak do ní vzteky kopnul.
,,Ani nevíš, co jsi zač a říkáš tohle? Upírská couro." odplivl si.
,,Takhle mluví ztělesněná čistota a posvátnost?" vrátila mu to. V tu chvíli neměla strach ze smrti. Cítila pouze šílený vztek. Hněvem jí úplně zrudly oči.
,,Nejradši bych ti urvala hlavu a nabodla ji na ňákou větev v tom vašem údolí. Jste kopírovací pitomci. Kdybyste byli chytří, nevezmete podobu osob, co jsou z podsvětí nebo s ním jsou nějak spojení." zasmála se. ,,Nemuseli bysme pak tady řešit nějaký blbosti, o kterých alespoň já nemám ani zdání." drze se mu dívala do obličeje. Jeho výraz byl rozhněvaný. Pak se jeho tvář ale opět rozjasnila.
,,Nic se řešit nemusí a ani nebude muset nikdy, když tě zabiju hned. Ten kluk vedle tebe je člověk, neměj strach, lidi zabít nesmíme." znovu se začal usmívat. Nohou ji přetočil na záda. Ze země sebral připravený kolík a přikleknul jí. ,,Máš ještě něco, než tě zabiju?"
,,Jo... Kdo vás pustil ven? A čí byla ta kostra za vchodem?" zeptala se. Zdálo se, že podobné otázky očekával.
,,Před osmi dni otevřela dveře jedna čarodějka. Myslím, že dobře víš která. Ta kostra patří tomu, co skopíroval toho tvýho druhýho upíra. Bohužel i s jeho pocity, kterýma se nechal ovládnout. Zradil nás, takže jsme ho hezky přívítali, když se vrátil. Víš, co udělal? Šel tomu skutečnýmu, Joelovi prozradit, že ta čarodějka se spojila s námi a chystá se tě zabít. A co udělal on? Zlomil jí vaz. Tvé nejbližší a vlastně jediné kamarádce, chudinko." politoval ji nakonec.
,,Chceš tím říct, že ji Joel zabil, aby mne ochránil? Nedělej si srandu. Ten bezcitnej blb nedělá nic pro nikoho." řekla sebejistě. Kysele se zasmál.
,,Pamatuješ toho černovlasého Ravena, který tě nedávno málem zabil? Byl to Fline od nás, už tehdy to pro nás vypadalo nadějně. Kdyby pak nepřišel Joel a skoro se nepovraždili navzájem. Nevím, jaké přesně mezi sebou máte vztahy, ale on už kvůli tobě zlikvidoval polovinu z nás." zasyčel nenávistně. Elisha ho pozorně poslouchala, ale skoro nevěřila tomu, co slyší.
,,Tak mi potom vysvětli, proč se chová tak, abych ho nenáviděla?" zeptala se, přičemž jí témeř přeskočil hlas.
,,Víš, ten tvůj Ariel je pěknej prevít, nejen, že to táhnul ještě s čarodějkou, ale též byl jedním z nich, co by tě pro dobro čistých zabil. Tvým zabitím totiž mohl zaujmout tvoje místo a po očistném rituálu znovu procitnou, jako člověk. Ale nezvládl tě zabít, po celkem drsné bitce s tím černovlasým otrapou, se prozatím vzdal a na čas odsud odešel, ještě ale předtím nafingoval smrt před svým bráškou. Není to úžasný příběh?" zakončila vysvětlování úšklebkem a pozdvyhl kůl. ,,To by ti mohlo stačit, teď chcípni." zavrčel. Mezitím už ale stihla nožíkem, co nosila vždy u sebe, rozříznout provaz na rukou. Nožík pak nenepádně zastrčila zase do malé kapsičky na sukni šatů s tenkým zipem. Ve chvíli, kdy bodnul se vymrštila a její ruka mu prolétla hrdlem, druhá mu tvrdě vyrazila kůl z ruky, než se jí vůbec stihl dotknout.
,,Byl to vskutku krásný příběh, Elrene." sladce se usmála a ruku vytáhla a otřela si ji do jeho šatů. Tahle krev byla pro upíry nestravitelná, skoro jedovatá. Když se ujistila, že je mrtvý, rozvázala si i nohy. Jeho tělo se začalo měnit zpět na zvíře s dlouhým stříbrným rohem. Bez okolků si klekla k jeho hlavě, uchopila roh a u hlavy ho zlomila. Prach z rohu jednorožce se dá využít různými způsoby. Poté rozvázala provazy Zefovi, pořád byl v bezvědomí.
,,Co se dalo čekat, člověče." převrátila ho a přehodila si ho na záda a šla hledat cestu ven, přitom doufala, že žádného z posledních pěti jednorožců už nepotkají. Alespoň ne dnes. Když se jí podařilo vyjít z labyrintu do temné noci, oddychla si. Cítila, jak se jí vrací síla. Na zádech ucítila pohyb.
,,Vyspinkanej?" otázala se pobaveně.
,,Kde jsme?" zeptal se též otázkou.
,,Venku, je po všem." oznámila mu a pustila ho. Ještě trochu vrávoral, tak se opřel o kamen poblíž a sesul se po něm na zem.
,,Co se stalo? Něco mě vtáhlo pod zem a... pak mám totální prázdno." položil si dlaň na spánek, kde měl zaschlou krev od rány.
,,Nech to plavat." usmála se. ,,Jak to zvládáš?"
,,Dobrý, klidně jdi, tady už jsem v pohodě." řekl. Nebyla si tím tak jistá, ale řekl to sám.
,,Dobře, uvidíme se... někdy." přitakala a hned, jak dořekla se vypařila v husté tmě. Procházela se pak ještě dlouho po městě a přemýšlela o všem, co se dnes dozvěděla. Bylo toho tolik, že tomu nešlo skoro věřit. Když byla sama, přemáhal jí pláč. Dusila ho pořád v sobě a stále nevěřícně pozorovala cestu před sebou. Osoby, které pro ni byli nejdůležitější ji chtěli zabít pro svůj vlastní užitek a osoba kterou nenáviděla, ji celou dobu ochraňovala. Bylo to tak moc absurdní. Po tváři jí stihla stéc pouze jediná slza, když si všimla, že před ni někdo vyšel z ulice. Nepřítomně vzhlédla a osoba promluvila.
,,Zabila jsi mi otce, jdu se ti pomstít, upíre." 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rena Stirk -> Ria. Rena Stirk -> Ria. | Web | 8. listopadu 2012 v 1:37 | Reagovat

To je hustý :D Joel válí :D Škoda, že upíři nemůžou mít děti.. btw. Joel je taky černoch, co?:)

2 Zef Zef | 8. listopadu 2012 v 18:22 | Reagovat

hmm tušil jsem to že joel není špatnej upír :D ale jinak je to na mě až trochu moc zamotaný přestávám se orientovat jak to bylo s jednorožcema :-D :D

3 Adminka Adminka | E-mail | 8. listopadu 2012 v 18:34 | Reagovat

[1]: ti dám černocha, má jen hodně kožního pigmentu, je prostě dobře opálenej :D Oba jsou, to je docela zajímavé, že stejně. :D Ne dobře je to přirozená barva, ale neni negr, ani cikán a ještě tě nenapdal vietnamec. :D

[2]: jednorožci, když chtěli mezi lidi, mohli okopírovat někoho s lidskou podobou, ale tu podobu si už museli nechat napořád (skutečná podoba se jim vrátí až po smrti  viz ta kostra), jinak úplné rozuzlení příde až později, :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.