Elliott / Loggas / My Sweet Pussycat / Scorpions/
Undercroft Guardians Proxy / My Dragon/

Vše zatím v rekonstrukci. :))

Sf22

15. listopadu 2012 v 20:33 | Akira |  Sleeping Forest

Spící les, kapitola 22. Ples plný bolesti, první část

Ria, která po celou dobu tancovala s nějakým mužem a přitom se poohlížela po těch, kteří tu byli s ní, si po celém rozruchu všimla Elishy na balkóně. Seděla tam s nějakým mužem, kterého objímala. Když viděla, co se děje, opustila ho a doběhla k nim. Z dálky už slyšela, o čem mluví a nevěřila vlastním uším. Elisha si ji všimla a zvedla hlavu.
,,Co to děláš? Tohle je vážná věc a ty..." nemohla dopovědět. Elisha se pousmála.
,,Tohle je moje chyba. V minulosti jsem ho zabila, musela jsem to napravit, když jsem měla šanci." řekla a hleděla ji do očí. Druhá dívka poznala, že nelže.
,,Máme tu ale důležitější úkol, než napravovat chyby." usykla. ,,Využij rozruchu a hledej figurku. Nezapomeň, ten čaroděj to udrží jen osm dní, to je strašně málo. Musíme jednat rychle."
,,Vím to dost dobře." odsekla Elisha a zvedla se. Kintra ji chytil za ruku.
,,Ještě jsi mi neřekla všechno." mračil se.
,,Dopovím ti to jindy, teď musím jít." odpověděla. Chvíli na ní koukal, než stisk pomalu uvolnil a ruku ji pustil. Usmála se.
,,Děkuju" řekla. "a omlouvám se." její šaty se zavlnily, když se otočila k odchodu. S Riou pomalu odcházely nevšímajíc si davu rozrušených lidí, které se snažily uklidňovat stráže a Elishiny rodiče.
,,A co máš ty? Taky se my zdá, že jsi dělala něco poněkud jiného, než máme." řekla Elisha druhé dívce šeptem. Ta se jen šibalsky usmála a z rukávu cosi vyndala. To se ve světle s pozlacených lustrů zablesklo. Elisha div nezalapala po dechu.
,,To je..." zasekla se ve větě. Pohlédla na ni s překvapením takovým, až se Ria musela zasmát. ,,Jak si to..."
,,Získala? Snadno. Lutheovu dýku měl u sebe jeden můj dávný přítel. Ten se kterým jsem tancovala. Nikomu jinýmu by jí nedal, jen mě, protože mě miluje. Poděkuj mi." usmívala se a znovu ji zastrčila pod rukáv.
,,Věděla jsem, že tě budu potřebovat." oplatila jí Elisha úsměv.
,,Já vím, teď je řada na tobě." plácla ji po rameni a ztratila se jí z očí. Elisha jen zavrtěla hlavou a šla hledat Joela. Nemusela hledat dlouho. On a jeho bratr pomáhali jejím rodičům se sklidněním atmosféry v sále. Bylo jasné, že ples byl u konce. Elisha dobře veděla, že do chvíle bude sál prázdný a zbudou v něm jen oni a mrtvá těla, která budou odklízet sloužící. Opět nasadila elegantní krok a kouzelný úsměv a s chladným klidem se vydala k mladšímu z bratrů. Když si ji všiml, rychle vyrazil k ní.
,,Paní Areli, už byste tu neměla být. Není to pro vaše oči." řekl a stoupnul si jí do výhledu.
,,Pane Raisso, vím, že už moc dobře víte, kdo je zabil. Proč to stále hrajete?" usmívala se. Jeho výraz byl ztrápaný a plný lítosti, kterou u něj už dlouho nezahlédla.
,,Paní Areli, já... chci věřit, že nejste upír. Není to možné. Ještě před plesem v zahradě... jsem z vás cítil... lidskou vůni." zašeptal. Zřetelně viděla, že se mu leskly oči. Nebyla z toho překvapená, musela s tím počítat, když před zraky dvou upírů a jedné čarodějné služebné zabila tolik lidí. Ačkoliv nechtěla, vytvořila na tváři svůj odzbrojující krutý úsměv.
,,Můžeme se stále tvářit, že se nic nestalo, ale... chci něco na oplátku. Jsem žádostivá žena." bezbranně před ní stál. Jen pomalým pohybem sáhl do kapsy od slavnostních černých kalhot a vyňal z nich černou hrací figurku. Malého koníka se zeleným kamenem v oku. Natáhl k ní dlaň s figurkou. Uchopila ho prsty v hebkých rukavičkách a usmála se. Sledovala, jak se jeho oči začínají plnit slzami. Nevydržela to. Chytla ho za ruku a táhla pryč ze středu dění, až na balkón, naproti kterému byl Kintra. Schovala se s ním za závěs a tam ho konečně objala.
,,Vím, že je to těžké. Vy ale víte, kdo mě přeměnil, že ano?" zašeptala mu do ramene. Cítila jak se jeho tělo zachvělo.
,,Byl to můj bratr?" řekl.
,,Neubližuj mu, Joeli, on není zas ta špatný. Stal se ze mě upír, protože mi jen tím mohl zachránit život."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.